natalie05
natalie05
24-08-2017
Mathematics
contestada
$1.12 for 8.2 ounces
Respuesta :
Аноним
Аноним
24-08-2017
To find the unit rate or how much one-ounce costs
You divide
1.12/8.2
$0.14 For one ounce
Answer Link
kaitlyn63
kaitlyn63
24-08-2017
What are you excactly asking
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
Which revision of Elise's conclusion best uses a formal tone?
What is the theme in the story 'Two Friends"?
Question 1 of 18 Suppose that g(x) = f(x) - 16. Which statement best compares the graph of g(x) with the graph of f(x)
Why did workers experience the introduction of scientific management as a loss of freedom?.
What is the result of the expression: int('1750.0')?
The democratic party Write a speech about this party’s solutions for the problems that confront the U.S. today. Your speech must include the following: a. A bri
Simplify the expression below. (2n/6n+4)(3n+2/3n-2)
The high point of the ripple seen in a pond after throwing in a pebble is the... Select one: a. crest. b. trough. c. wavelength. d. A & B
What element of a speech can establish tone and rhythm that engage the audience?
solve this question - one half x - 18 = 2