anishak398 anishak398
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

4 pounds of apples cost $1.96. Find the average rate

Respuesta :

madelinecooneyov5vjq madelinecooneyov5vjq
  • 24-08-2017
1.96 divided by 4 = $0.49 per pound of apples
Answer Link

Otras preguntas

What is the function of the rooftop meadow on the Sea Ranch house?
Diary Entry SECTION A QUESTION 1-POETRY-DIARY ENTRY Imagine that you are the speaker in the poem, 'HARD TO FIND', and looks at how words come freely at times, a
In a certain nature reserve there are two competing animal species A and B. It is observe that the number of species A equals three times the number of A last y
(Algebra 30 points) Pick all the correct transactions
Mini-Case B (7 marks) Like every Canadian couple, Monir and Jackie carry quite a lot of debt, despite their high income. Both lease their cars at a combined cos
Which best defines the term empirical evidence? -evidence based on facts and figures -evidence based on emotions -evidence based on another person’s testimony
The basic solutions in the domain [0,2π) of the equation 1 - 3cot²(x)=0 are?
cheggto strengthen the influence a presynaptic terminal has over a post-synaptic site, what changes?
A forester is interested in determining which treatment is more effective at combating a particular insect infestation. The three treatments in question are: 1)
The statute of limitations for a sale contract begins to run as of the date that: A. the acceptance is made B. the breach of contract occurs C. the goods are pa