C1NNO
C1NNO
26-02-2024
Mathematics
contestada
If 6 eggs cost 1680 $, How much
would 20 eggs be?
Respuesta :
loveableaat
loveableaat
26-02-2024
It would be 5,600$.
1620 divided by 6= 280, that's already a unit rate. Now, 280 times 20 would give you 5,600, so your total is 5,600$
Answer Link
OnlyInOhio
OnlyInOhio
26-02-2024
5600$
1680 Divided by 6 is 280, meaning each egg is 280. Multiply a single egg, 280 by 20 and that’s your answer.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
Which of the following is the longest division of geologic time? a. period b. epoch c. era d. year
X +6/7=7 how do i solve
what does 49.39 round to.
what is 1000 times 20
the first 18 multiples of 4 are
A summer camp charges a$25 registration fee plus an additional $ 10 for each day that someone attends the camp. Write an equation that could be used to find the
A clause that may be used as a subject complement is a(n) _____. noun adverb adjective
why is chronological thinking important?
An object appears fuzzy when seen through what material
Which of the following European demands had a major effect on American Indians near the St. Lawrence River?