houylinsr houylinsr
  • 25-03-2024
  • Mathematics
contestada

. If 4 bags of flour cost $16, how much does 1 bag cost?

Respuesta :

crystalwu892 crystalwu892
  • 25-03-2024

Answer:$4

Step-by-step explanation:

4=$16,

so then 1=$4

Answer Link

Otras preguntas

A particle moves along the x axis so that when t is greater than zero, it's position function is given by cos square root of t. what is the velocity of the part
Find geometric mean between 3 and 6
[tex] \sqrt{1-5x} +6=3[/tex]
Both Todd and Zack earn the same salary. Todd spent $716 and Zack spent $128. Then Zack had 4 times the amount of money Todd had left. How much is their salary?
How many tablespoons are in 1 gill?
Mr. Anders wants to put a fence around his backyard. His backyard is rectangular. The lengths of the sides are 75 yards , 45 yards, 75 yards, and 45 yards. How
A particle moves along the x axis so that when t is greater than zero, it's position function is given by cos square root of t. what is the velocity of the part
How do you have factor y=6x²+24x-192 and find the zeros?
Make the word "upheaval" in a complete sentence
116 is 145% of what number