22eolukoya 22eolukoya
  • 25-05-2024
  • Mathematics
contestada

It cost 11.40 to buy lamps how much would it be for 24

Respuesta :

funnyarvin funnyarvin
  • 25-05-2024

Answer:

$273.6

Step-by-step explanation:

If it costs $11.40 for one lamp, and you want to buy 24 of them, you just multiply.

11.40⋅24 is 273.6

Answer Link

Otras preguntas

what is the 399,713 rounded to the place value of the third underlined digit of 399
Expanded trade, regional empires, and increased global trade are all effects of which of the following?
Which of the following is an example of how life began to change in the United States in the 1920s
Container B holds 2,391 liters of water. Together, Container A and Container B hold 11,875 liters of water. How many more liters of water does Container A hold
What is a heterogeneous mixture and what is a homogeneous mixture?
On Earth's surface, the weight of an object equals the product of its mass and _____. v, the speed of the object G, the constant of universal gravitation g,
When astronauts travel to the moon, their bodies experience a lower gravitational pull than on Earth. Which type of pull are they experiencing? tension external
p= 144p/y how do i solve for p
Which action is taken by an offensive player in the game of lacrosse?
An apple weighs at 1N. the net force on the apple when it is in free fall is? a. 0N b. 0.1N c. 1N d. 10N e. none of the above