maysa002
maysa002 maysa002
  • 24-09-2017
  • Mathematics
contestada

pleasaaaaaaaaaaaaaaaassssssssssse help me anyone. I am sooooo stuck in this question.

pleasaaaaaaaaaaaaaaaassssssssssse help me anyone I am sooooo stuck in this question class=

Respuesta :

dogtooth
dogtooth dogtooth
  • 24-09-2017
First you take 7143-6997 to get her units used( it’s 146) since you know that the first 100 units cost 24p per unit so take 100 Times 24 p to get 2400p then take the remaining 46 units times 16 to get 384p.
Add 2400p+384p to get 2784p for her bill
Answer Link

Otras preguntas

you are traveling in a car that is moving at a velocity of 20 m/s. suddenly a car 10 meters in front of you slams on its brakes. at the moment you also slam on
ASL topic - you noticed some littering in the school corridor during break time inspite of cleanliness drive ..discuss with your partner what should be done to
What was the reaction of other Native American groups to King Philip's war?
A store is selling sculptures. The first week, it prices 6 sculptures at $80 each. After each week, if a sculpture is not sold, it will be priced to sell for 0.
write a letter to muhammad describing his legacy and that of islam today
Find the greatest common factor of 63 and 96
What 3 nubers can you add together and get 39?
The equation y+2=2(x-d) is the line that passes through the points (-1,-2) and (2,4). What is the value of d?
How did Chief Pontiac unite the native americans in the great Lake region A) He signed treaties B) He attacked local settlers C)He created an alliance D) He cap
three friends share a pizza divided into eighths if each person eats one slice how many more slices must be eaten so that one half of the pieces remains