ryroo ryroo
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

Almonds cost $15.50 for 6 pounds. Find the unit rate. Round to the nearest cent if necessary.

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-10-2017
15.50 for 6 lbs......15.50/6 =  $ 2.58 per lb
Answer Link

Otras preguntas

the average attendance at a club fell by 7% in 2015. if 2030 fewer people, how many went in 2014?​
Help meeeeeeeeeeeeeeeee
Help help help or lease please
What would be most likely to happen to a plant that had working chloroplasts in its cells but had taken in a poison that kept mitochondria from working? (1 poin
광주기와 vernalization에 대해 무엇을 이해합니까? 그들의중요성을 설명하십시오.​
In International Relations. Explain the process of European Integration from a Realist, a Liberal and a Critical point of view.
Hey I need this question fast so plz answer
How do organisms remain highly organized in spite of the tendency toward entropy
just copying and pasteing these for my other account sorry
49-6(4x-7) pls help me.