xxmintyswirlxx xxmintyswirlxx
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

Paint: Price; $13.99 Unit; Quart

Beth needs 5 1/4 quarts of paint to paint some walls. How much will it cost her? (Assume she can buy a fraction of a quart at the same rate.)

Respuesta :

Blakeg17
Blakeg17 Blakeg17
  • 23-10-2017
ok so 5 * $13.99 = $69.95 
and 1/4 of $13.99 =$3.497
it would cost her rounding 
$69.95+$3.5= 73.45 
 Hope this helped!

Answer Link

Otras preguntas

Graph the inequality n > 1.8
La enfermera___muy paciente. Correct form of Ser.
PLEASE HELP WHAT IS 8x < 48
I NEED HELP ASAP BEFORE MARCH 26th Find the Value of X
Why did some people oppose abolition?​
what is the answer please​
What was "the tube"? O Part of the gas chamber mechanism O Part of the crematorium mechanism O The name given to the trains transporting prisoners O The narrow
Creativity within organizations can be enhanced by Group of answer choices employing only those individuals from environments that nurture creativity. encouragi
Complete the sentences in reported speech. 1 ‘I have a good sense of smell,’ said Peter. Peter told me that . 2 ‘I’m going to get my eyes tested,’
A municipal power plant uses natural gas from an existing pipeline at an annual cost of $10,000 per year. A new pipeline would initially cost $35,000, but it wo