hayleehowardoyapzm hayleehowardoyapzm
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

what is the vost of apple juice per ounce 16 ounces cost $3.20

Respuesta :

cherylmaef
cherylmaef cherylmaef
  • 24-10-2017
cost/ ounce

16 ounce           $1                 16 ounce
_________ × _________ = __________ ≈ 19 ¢ per ounce 
$ 3.20              100 ¢              320 
Answer Link

Otras preguntas

How do I find the standard deviation of the 100 times?
how would I do this problem?(2a/b times 4c/8a) the slashes are fractions.
Choose the word that best completes the sentence. Si la fiesta del Club de Español es a las cuatro de la tarde, es posible que tomen una _________ con tacos, e
PLEASE HELP Identify the statement that is true. A. Passive transport requires the cell to use energy, while active transport does not. An example of passive
3. What does the support of a paragraph do? (5 points) It states the main idea. It includes the evidence. It proves a difficult point. It grabs reade
A movie theater sold 5 times as many children's tickets as adult tickets to an afternoon shoe. If 132 tickets were sold in all, how many were children's tickets
The Battle of Ia Drang ValleyGulf of TonkinTet Offensive showed Americans the Vietnam War was not nearly over as the government had suggested.
What are the 5 mechanisms through which natural selection occurs?
5 cakes cost £2.50. How much do 7 Cakes cost?
What is an expression so that the product of a whole number and a decimal is 0.28