lisaleal70 lisaleal70
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

A market sells fish for 5.80 per pound. What would be the cost in dollars of 3 3/4 lbs of fish

Respuesta :

Blackhammer16
Blackhammer16 Blackhammer16
  • 24-10-2017
$21.75 would be the total cost
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses dashes correctly? a. The annual picnic is—always a popular event—we never miss it. b. The note—I don’t know who wrote it—says to move the ca
The invention of the zero made mathematics A easier to spell B easier to write C hard to add D hard to write
Distribute: -(-A-B+2C)= Please help me. I don't understand this. Please show all your work.
the number F of bacteria in a petri dish during an experiment can be modeled by the function F(t)=5(2)^t, where t is time, in seconds, since the experiment bega
There are 200 paperweights in a box. The mass of each paperweight is 0.085 kilogram. The mass of the empty box is 560 grams. What is the total mass of the box a
the molar mass of a compound depends upon the what
Use the distance formula to find unknown value. d= 480 mi, r= ?, t= 3h
what is the equation in slope intercept form of a line that passes through the point (3,-2) and has a slop of -2 ?
If 80% is 60 marks what is full marks
How did trade and finance change in the period from 1000 to 1500?