marlaarbogast
marlaarbogast marlaarbogast
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

McKenzie bought 1.2 pounds of coffe for $11.82. What was the cost per pound?

Respuesta :

kiwichipmunks
kiwichipmunks kiwichipmunks
  • 25-10-2017
11.82 divided by 1.2=9.85
Answer Link
babypusheen168oycoip
babypusheen168oycoip babypusheen168oycoip
  • 25-10-2017
1) $11.82 for 1.2 pounds
2) 11.82 divided by 1.2 
3) 11.82/1.2
4) $9.85 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following are true of the Federalist Papers? Select all that apply. a defense of the newly written Constitution a list of articles about democratic
Burning abnormal tissue with electricity, freezing, heat, or chemicals is known as
Earnings per hour and greatest hourly rate
what is data help me please
Shell-fish are, comparatively, slow of movement, without guile, pitifully trusting, and very easily caught. Observe the difference between the chunk of mutton
Which of the following can not be used to express the number -6? A: six below zero B: six less than zero C: negative six D: six above zero
not every whole number is an integer true or false
Which of the following types of behavior involves hoarding? A. Grooming B. Aggression C. Breeding D. Feeding
what is the simplified form of 3.2g^2+5.7d-2.7d+5.7g^2-4.2d
What is the value of x x-2/5 =7 what is the value of x