Jahshai
Jahshai Jahshai
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 2 kilograms of flour if 3 kilograms cost 4.86

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-10-2017
The answer to this is $3.24
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following would indicate that a dataset is skewed to the right? a. The interquartile range is larger than the range. b. The range is larger than
Which statement best describes the limits of science?A. Science is unable to answer religious questions:B. Science is unable to answer abstract questions.C. Whe
What two ancient sources did we (United States) borrow from for our government? a. Turks and Slavs c. Magyars and Huns b. Greeks and Romans d. Goths and Vandals
Solve the following system of equations graphically on the set of axes below. y = x + 3 y = -5X - 6 Plot two lines by clicking the graph. Click a line to delete
after 2004, Polish exports increased when _____.
How many prime numbers in the following: 6, 8, 11, 23, 27, 38, 51, 57
It is important for Americans to have political knowledge so that they will A. be able to determine who is un-American B. not suffer from political efficacy
nd: Would you have volunteered to fight during the early days of the Civil War? Why or why not?
emily roller skates with a constant speed of 6km/h. how far can she travel in 1 hour 15 minutes​
Write the slope -intercept form of an equation of the line that passes through the given point and is parallel to the graph of the equation. 5,-5,3x+y=-2 A. y=1