princessmalia3ozqzeh
princessmalia3ozqzeh princessmalia3ozqzeh
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

each gallon of gravy cost $5.25 and I need 1.2 gallons for dinner

Respuesta :

Topmadworld
Topmadworld Topmadworld
  • 21-11-2017
Hey there,
1 gallon = $5.25
1.2 gallon= $5.25 x 1.2
               = $6.30
Thus, 1.2 gallons is $6.30.

Hope this helps :))

~Top
Answer Link

Otras preguntas

I think its B but I'm not very sure How did British philosopher Thomas Hobbes help shape the Enlightenment? A) Hobbes' idea led many Enlightenment figures to f
So can you guys help me out with this question plz and thank you!!!
Write one hundred and fourteen thousandths as a decimal number.
Which graph shows the following:
After relocating, siblings Sora and Nikita are happy with the move and with their new home. However, they are upset that they cannot go out to eat at restaurant
SCIENCE - 20 points Neptune _____. is about 5 AU from the sun is the only outer planet without rings was the first planet to be discovered using a telescope wa
PLSSSS HELP ASAP!! LIKE ASAPPP
If the pH of a solution is 5, what is its OH ion concentration?
What are the five steps of genetic expression?
The Jones family would like to buy a home, but they have a large amount of debt that has led to a weak credit score. What step could the Jones family take to im