brodybro228
brodybro228 brodybro228
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

• 1. If 16 ounces of bulk rice costs $2.50, how much would 24 ounces cost? Solve the problem and then verify your response using another method.

Respuesta :

jademc20071 jademc20071
  • 21-11-2017
$60 hope this helps you!:)
Answer Link
tfrondi
tfrondi tfrondi
  • 21-11-2017
$9.6 is the awnser i think
Answer Link

Otras preguntas

In what types of environments would you find protists?
solve using the substitution and elimination method 3a-12b=9 4a-5b=3 can someone please help?
if 9^x-9^x-1=24, then find the value of (6x)^x
A rocket lifted off from a launch pad and traveled vertically 30 km, then traveled 40 km at 30 degrees from the vertical, and then traveled 100 km at 45 degrees
What kind of molecule is an enzyme? Why are enzymes important in cell?
if 9^x-9^x-1=24, then find the value of (6x)^x
How is 'hearing' a motif in the novel A Separate Peace by John Knowles?
what is the solution for this inequality -10x <40
Why is the kingdom Protista considered a catch all kingdom?
what is 0.000702 in scientific notation.