hannahmohamed22 hannahmohamed22
  • 23-12-2017
  • Mathematics
contestada

each unit cost 14p how much do 942 units

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-12-2017
14×942
= 13188is the answer
Answer Link
adioabiola
adioabiola adioabiola
  • 30-09-2021

We are required to find the cost of 942 units given the cost of 1 units.

The cost of 942 units is 13,188p

If the cost of a unit = 14p

Cost of 942 units = Cost of a unit × 942

= 14p × 942

= 13,188p

Read more:

https://brainly.com/question/22488466

Answer Link

Otras preguntas

How would paying workers higher wages, which would afford them "greater leisure time," lead them to spend more money, thereby profiting society as a whole?
Which of the following is a protein that forms during the final stages of the clotting process? Platelet Erythrocyte Fibrin Coagulin
In preparing for a brunch, a chef prepares 128 eggs and 72 strips of bacon. What is the ratio of eggs to strips of bacon?
The sound from a trumpet radiates uniformly in all directions in [math]20^{\circ} C[/math] air. At a distance of 5.00 m from the trumpet the sound intensity lev
40% of x is 35. What is the equation to find x
What have been the results of improved agricultura I practices?
A series of cash flows may not always necessarily be an annuity. Cash flows can also be uneven and variable in amount, but the concept of the time value of mone
which example most clearly uses pathos to make and appeal
Which section from the article BEST explains why archaebacteria was classified separately from bacteria?
First continental congress description and event?