litzy1917
litzy1917
25-11-2015
Mathematics
contestada
10-kg bag of cherries for $8
___ per kg
Respuesta :
hanvoldj
hanvoldj
25-11-2015
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
subtract, 8 3/8 - 10 1/6
What does it mean for data to be repuducible? How would you conduct an experiment in such a way as to get data that are reproducible?
Which one of the following people has the most direct and most cost effective opportunity to avoid developing disease or injury? A Cathy is addicted to cigarett
Which type of mixture looks like it is one substance
Find the central angle θ which subtends an arc of length 50 miles of a circle of radius 36 miles
What over the counter pills can you take to gain weight
Type a nerve fibers in humans can conduct nerve impulses at speeds up to 140 m/s. (a) how fast are the nerve impulses in miles per hour? 313.17 correct: your an
What is the answer to 93+(68+7)
in which of the following sentences is the word each used as an adjective each participant went home with the badge the students are given to Red markers each e
Normal blood ph is 7.35 - 7.45. a young females decides to go on a diet that includes no carbohydrates. her body begins to burn fat as an energy source in the a