eivonnetreyes eivonnetreyes
  • 22-01-2018
  • Mathematics
contestada

Sharon’s utility bills this month are $156.19 for electricity, $25.16 for telephone, and $32.78 for gas. Her total amount due for utilities is

Respuesta :

LaliatheWolf
LaliatheWolf LaliatheWolf
  • 22-01-2018
156.19+25.16+32.78
156.19 + 25.16 = 181.35
181.35 + 32.78
your answer: 214.13
Answer Link

Otras preguntas

Solve for c. Show all work. a = 11(4b + c)
Using Powerpoint, How can you add and remove categories from a previously created chart? A. Click the Chart Styles button. B. Click the Chart Filter
What if another company offers a rate of $0.05 per minute. How would you find the unit rate per hour?
I need help with this math problem ???
The Scientific Method _____. allows people to conduct orderly research that doesn't need consent allows people to separate fact from fiction allows people to c
determine 6th term in the geometric sequence who first term is 3 and whose common ratio is -4
The graph above shows the seismic wave velocities at various depths within the earth. Which waves can only travel through solids and cannot travel through the l
Lines 1–13: Based on the first two paragraphs, summarize what you know so far about Yoni’s project.
How many U.S Dollars can you get for 252 Mexican pesos if the exchange rate is 10.5 pesos per dollar
To test the purity of the hydrazine, the chemist collected a sample 1/2000th the volume of the batch produced. If the sample size was 0.4 liters, what was the v