dezy1693 dezy1693
  • 23-01-2018
  • Business
contestada

Ou buy 6 pounds of apples for $33. what is the cost of 10 pounds of apples?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-01-2018
each pound of apple would be $5.50. you get that by dividing 33 by 6. so $5.50 by 10 pounds is $55
Answer Link

Otras preguntas

2) What is the inverse of the function y = 4x +5?
Because tires do not come perfectly round and balanced, most tire manufacturers indicate the tire's highest point with a dot and the tire's lightest point with
Please helpme with this​
Buymouldsonline. Fr moule de panier ã linge en osier en plastique.
Presented below is the 2021 income statement and comparative balance sheet information for Tiger Enterprises. TIGER ENTERPRISES Income Statement For the Year En
pls help asap ! giving brainliest John bought a used truck for $4,500. He made an agreement with the dealer to put $1,500 down and make payments of $350 for the
The __________ relies on other levels of government. A. Local government B. State government C. National government D. All of the above.
Help xdddddddddddddddddddddddddddd
There are 40 tables set up at school for the annual pancake breakfast. Each table is 6 feet long an 2 feet wide. The students plan to cover each table with a pa
what will be the area of the circle shown if the area of the shaded part is 7 sq.cm? please fast