homam3626
homam3626 homam3626
  • 23-01-2018
  • Mathematics
contestada


The local grocery store sells a gallon of milk for $2.94.

If a family drinks 1.5 gallons of milk every week, how much will they spend on milk for 4 weeks? Plz, answer I need help ASAP!

Respuesta :

owlgirl539
owlgirl539 owlgirl539
  • 23-01-2018
they would spend $17.64 on milk in 4 weeks
Answer Link
angelinau150
angelinau150 angelinau150
  • 14-03-2022

the answer is D

$17.64

Answer Link

Otras preguntas

help me to solve this​
16. An empty jar has a volume of 8x^2 + 2x - 4 cubic inches. Josh pours 4x^2 – 3x +2 cubic inches of water into the jar. How many more cubic inches of water cou
Simplify the complex question: 5/8 / 4/5
Name two inflation rate indicator
what is Harry Potter Chapter 1 about (sorcerer's stone)
GIVING BRAIN-LIST TO THE CORRECT ANSWER!!!!!!!! ______________________ You can trust scientific information from advertisers because they are selling a product.
Prueba de los DOPs y los IDOP’s Las instucciones: Cambia el objetivo directo a un DOP Él tiene que lavar la ropa. ______________. Usted prefiere usar los pesos.
solve -5x+y=1 and 9x-2y=4 using multiplication and then elimination.​
Given the graph below, the resistance of the wire in Ohms is: a 0.25 b 4 c 3.75 d 0
plz do as many as you can need this done