flexibleroyalfo flexibleroyalfo
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for 24 ounces or mozzarella cheese for $2.88?

Respuesta :

Pardeep18
Pardeep18 Pardeep18
  • 24-01-2018
The cheese costs 12 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

find the volume of 56.0 grams of O2 at stp
what multiplies to 105 and adds to 16
Jim has as three times as many comic books as Charles. Charles has 2/3 as many books as Bob. Bob has 27 books. How many comic books does Jim have?
The point (3,0) lies on a circle with the center at the origin. What is the area of the circle to the nearest hundredth?
which expression is equivalent to 3(6m) + m?
which mountain chains cut off turkey and Iran from the rest of the region
At The hairdresser ,Jenny Had 27 Centimeters cut off her hair.How many Decimeters of hair did Jenny Have Cut Off
what would be the federal government's biggest problem if a war was imminent?
Which of the following is a possible long-term consequence of two organisms occupying the same niche?
Shonda made a model of a solid ice cream cone with a spherical scoop of ice cream on top, made out of clay. Which formulas are needed to calculate how much clay