leslievramirez1344 leslievramirez1344
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada



(1 pt)


Matt paid $6.88 for 4 bags of rice. Each bag cost the same amount.

How much did Matt pay for each bag of rice?

Respuesta :

prosborough198p2ub41
prosborough198p2ub41 prosborough198p2ub41
  • 24-01-2018
Matt paid 6.88/4bags= $1.72 each bag
Hope this helps! Thanks!
Answer Link

Otras preguntas

what happen to a plant cell after placing it in a solution for one hour​
Gary exercises 1.75 hours on Mondays, Wednesdays, and Saturdays. How many weeks will it take Gary to exercise a total of 21 hours? What equation models the prob
where does Milton send Callie to school after Detroit desegregates public school? the Wharton School or Baker & Ingliss School for girls or A private school
Read the passage. Then click on the implied main idea of the selection. * ill give you BRAINLIST ! * have to get it right
Which of these statements best explains why the star chart does not show the exact locations of the sun and planets? Stars do not emit sufficient light to he
Your French fries have a food cost of $0.50, and you want to have a margin of 75% on the fries. What will the final selling price be?
which golden age musical is a twist on faust? A.the music man B.brigadoon C. danm yankees D.gypsy
Which territory gained limited independence after the Spanish American War? A. Guam B. Cuba C. The Philippines D. Puerto Rico
the first two terms in a sequence are 8 and 11. what is the next value if this sequence is arithmethic
2x-4y=8 x+2y=4 How many solutions (x, y) are there to the system of equations above? explain