dorliciasmith
dorliciasmith dorliciasmith
  • 25-01-2018
  • Mathematics
contestada

Sam bought 11 lb of rice for $6 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Soto0405
Soto0405 Soto0405
  • 25-01-2018
if u divide 11 by 6 u get 1.833333333333333 so i guess $1.83?
~hope i help~
(if i didn't pls let me know)

Answer Link
conroycrystal15 conroycrystal15
  • 25-01-2018
11lbs ÷ 6$ = 1.83 lbs per $
Answer Link

Otras preguntas

What is the opposite of evaporation? How do these processes differ?
what do you think would happen to water vapor that condenses on a surface that has a temperature belowo celsius ? what is called
Which of newtons laws helps explain the orbit of a space shuttle around Earth and the orbit of Earth and the sun? please answer asap! :)
Why is saying that evolution is "just a theory" misleading?
y = -5x -2x − y = 0 help
How Many yards are in 1,200 feet
In which layer of the earth does erosion take place?
Isopropyl alcohol cause DNA to do what?
The most commonly spoken language in the Fertile Crescent around the time of Jesus was __________. Arabic Latin Hebrew Aramaic
(5x3 + 3x2 − 17x + 8) ÷ (x + 2)