ravensolarovgmtv
ravensolarovgmtv ravensolarovgmtv
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

which is better to buy?
1 lb of walnuts for $3.49
or
10 oz of walnuts for $2.49

Respuesta :

Janay1012
Janay1012 Janay1012
  • 23-02-2018
the answer is the 10 oz 
Answer Link

Otras preguntas

WILL CHOOSE BRAINLIEST!!!
I have a graph with a red line segment. What is the length of the red line segment? No, it is not eleven. A.) 0.96 Units B.) 1.20 Units C.) 1.32 Units D.) 1.44
The radius of a right circular cylinder is increasing at a rate of 2 units per second. The height of the cylinder is decreasing at a rate of 5 units per second.
Match the wave types with their definitions.
Which of the following features of the Cathedral of Saint James help identify it as a pilgrimage church? a. Pews b. Side portals c. Altar d. Relics Please selec
describe the full carbon cycle
am i right about this
WHAT ARE 4 CAUSES OF THE MEXICAN-AMERICAN WAR?
What is the least common denominator of and 3/4 and 4/7?​
If f(x) = 2x^3 + 18x^2 + 56x + 40 and x + 1 is a factor of f(x), then find all of the zeros of f(x) algebraically.