luispinedap0gu5v luispinedap0gu5v
  • 25-02-2018
  • Mathematics
contestada

leo bought 6 chew toys each chew toy cost 4.how much did leo spend for the chew toys

Respuesta :

elip1
elip1 elip1
  • 25-02-2018
6•4=24 so he spent a total of $24
Answer Link
screechie
screechie screechie
  • 25-02-2018
Leo spent $24

1 chew toy equals $4

6 chew toys multiplied by 4 equals $24
Answer Link

Otras preguntas

Convert 130 pounds (lbs) to kilograms (kg) where 2.2 lbs = 1 kg. Round to the nearest whole number Formula: pounds/2.2 = kg
fast ball with a velocity of 43 m/s south. The batter hits the ball and gives it a velocity of 51 m/s north. What was the acceleration of the ball if it was in
How did Ashoka the great hell Buddhism spread throughout India and Asia beyond the boarders of the kingdom? Provide ur answer into a paragraph. I NEED THIS DONE
The Strait of Magellan is a. the narrow sea passage discovered in South America by Magellan. b. located in what are now the Philippines. c. Magellan’s route to
Suppose that a​ person's wealth is ​$ and that her yearly income is ​$. Also suppose that her money demand function is given​ by: Calculate the demand function
$49.50 for 5 1/2 hours
C=2d+1 divided by 3 Solve for specified variable ( d )
What is the value of x in the equation 0.7x – 1.4 = –3.5? A. –7 B. –3 C. 3 D. 7
How and Why may the Economy of the area be affected by flooding?
A bird can fly 19 km/hr. How much time will it take the bird to fly 119 km?