brissa23 brissa23
  • 23-03-2018
  • Mathematics
contestada

mary is making pillows for her life skills class. she bought 2 1/2 yards of fabric. her total cost was $15. what was the cost per yard
?

Respuesta :

mariahderenzo
mariahderenzo mariahderenzo
  • 23-03-2018
$6 per yard
please give brainliest
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following has the most kinetic energy?
5.In which sentence are the adjectives punctuated correctly? A.Jupiter is a large, gaseous planet with an atmosphere similar to that of the Sun. B.Some, new car
Why does Odysseus encourage his men when they encounter Charybdis but does not when they encounter Scylla
10x+8 ( Khan academy)
GIVING 20 POINTS ANSWER ASAP
giving brainly if correct show work​
Select the word that reveals the author’s point of view. They hoped that no one would catch them because they knew could be arrested and thrown in jail. However
Suppose that A is a component cause of a disease. Among people exposed to A, what is the maximum proportion of disease that can be attributed to A? A. 100% (if
Put the following equation of a line into slope-intercept form, simplifying all fractions.9x+3y=−9
percent Luisa’s restaurant bill comes to $75.50, and she leaves a 15% tip. What is Luisa’s total restaurant bill?