Maddenmobile8957 Maddenmobile8957
  • 24-03-2018
  • Business
contestada

How many ounces of cereal costs $2.49 what is the cost per punce?

Respuesta :

rl105248 rl105248
  • 24-03-2018
16oz would at least cost around $2.00 


Answer Link

Otras preguntas

Sedimentation and erosion lead to what characteristic of streams?
What is the MAIN reason that employers hired young boys and girls to work in factories and mines? a. Children need work and did not complain b. Employers paid c
The first item in a Works Cited entry is normally the a. author's last name b. year of publication c. name of publication d. title of the book or article
Does China have more MEDC or LEDC characteristics?
Traveling at 55 mph, how many minutes, rounded to the nearest whole number, does it take to drive 310 miles from Boston to Syracuse?
The difference between the product of six and a number and negative two time the number
The price for a particular herb is 49 cents for 6 ounces. What is the price of the herb in dollars per pound?
use breaking apart to find its product for 3x5= 6x6= 5x7= 6x7=
The bowl-shaped depression at the top of a volcano is a a. crater. b. fissure. c. vent. d. conduit.
in order to determine her pulse rate, junes nurse counted 18 beats in her pulse in 15 seconds. at this rate, how many beats would she have in 60 seconds?