ibahadurali786oz4gxs
ibahadurali786oz4gxs ibahadurali786oz4gxs
  • 26-03-2018
  • Mathematics
contestada

can someone help me on this question and show me how to solve it

can someone help me on this question and show me how to solve it class=

Respuesta :

ShiannBerry
ShiannBerry ShiannBerry
  • 26-03-2018
Well if the gum has 14 pieces in it and costs $1.69 you would divide $1.69 by 14. Which would be $0.12
Answer Link
miahpapaya
miahpapaya miahpapaya
  • 26-03-2018
The answer is b. And the other user explained it:)
Answer Link

Otras preguntas

Solve for x. 3x - 4 = 2x - 10 O x = 6 OX= -6 OX= 14 O x=-14 Please help Will give you brainly
6. What are the resources found in INDIA that the Europeans wanted? Why?
NEED HELP ASAP WILL MARK BRAINLIEST The dimensions of a cube are tripled. Choose True or False for each statement. True B False А A. The perimeter of each face
The financial analyst at a small video game company develops the expression 3.59g – 4960 to estimate the amount of profit per game sold (g) for a version upgrad
What aided German u-boats in their attacks on ships off the coast?
II) Rewrite the sentences using Conjunctions:1. He is a poet. He is a philosopher2. She must weep. She will die.3. He is slow. He is steady.4. She can have juic
Why did President Truman order the use of atomic bombs against Japan?
Please I need this right now, my answer is wrong
how do you answer other questions that are not yours
Quiz Active 2 3 6 10 TIME REMAINING 01:55:50 Read the introduction to an outline of a narrative essay. Introduction: My positive experiences planting a victory