skimask0 skimask0
  • 24-04-2018
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate if 12 tablet cost $1,440

Respuesta :

ryanpost10 ryanpost10
  • 24-04-2018
Divide 1440 by 12 which is equal to $120 unit price
Answer Link
thebest1242
thebest1242 thebest1242
  • 24-04-2018
1440/12=120
1 tablet costs $120 :)
Answer Link

Otras preguntas

what is the binomial expansion of (x+1)^5​
What allowed Rome to become the largest fully fledged metropolitan city?
Which excerpt from the 1879 Speech by Chief Joseph is the best example of pathos? At last I was granted permission to come to Washington and bring my friend Yel
Need helppp ……………………
Which statement is true of the classical orchestra
Which ordered pairis a solution to the system of inequalities graphed here​
Aerobic respiration is the cellular process in which A) oxygen is added to citric acid, providing energy to the cell. B) oxygen is added to NAD+ to form NADH.
Hey PLZZZZ HELP! The profits earned in a year by some companies in a city are shown below: Company Profit A $160,000 B $140,000 C $130,000 D $1,120,000 E $150,0
The new office supply discounter, Paper Clips, Etc. (PCE), sells a certain type of ergonomically correct office chair. The annual holding cost per unit is $25,
)Which of the following explains how the development of bronze products led to the growth of society?