isitobvious
isitobvious isitobvious
  • 25-04-2018
  • Mathematics
contestada

I need help with this onehelp me please I have to show work too

I need help with this onehelp me please I have to show work too class=

Respuesta :

timothy40454 timothy40454
  • 25-04-2018
Correct, because $.6 per ounce works for all of the number of ounces. Times 0.6 for all of the number of ounces on the left side (5,10,15,20) to find the result (cost of detergent)

y=.6x
Answer Link

Otras preguntas

Old Lights and New Lights preachers both followed Protestantism. How did the two differ?
You are going to mix a gallon bucket of window cleaner. The instructions direct you to mix 1 part cleaner to 3 parts water. How much cleaning solution will you
Rewrite 24/40 as a decimal.
What did Hamilton imply were the weaknesses of the present system of government under the articles of conferderation?
Explain why natural selection might favor a high reproduction rate in organisms with type 3 survivorship curves
what was the Columbian Exchange was all about including whom it was named after what goods were trade and what countries were involved
An adjective can describe both a a. verb and an adjective. b. noun and a verb. c. noun and a pronoun. d. pronoun and an adjective.
what kind of conjuction is 'jamie turned the air conditioner down; consequently, the house was cold when they returned.'
Where was Obama born?
What did the king and other english leaders think about americans