indeedlindsey
indeedlindsey indeedlindsey
  • 26-04-2018
  • Mathematics
contestada

Please help with these 2 questions.

PART A: What would be the cost of 2.9 pounds of dark chocolate at $4.25 per pound?


PART B: If she buys 1.6 lbs of milk chocolate at $5.15/lb what would be the total cost of the milk and dark chocolate?


Thanks!!

Respuesta :

tysonjeanette8p52jwr
tysonjeanette8p52jwr tysonjeanette8p52jwr
  • 26-04-2018
need to multiply 2.9 and $4.25
answer is $12.32
Answer Link

Otras preguntas

work is dane in an _________no mess environment.​
What is not a function of lysosomes
NEED HELP ASAP PLEASE!!!
1. Which is NOT a nutrient? Question 1 options: A: protein B: water C: fat D: sugar2.All of the following are reasons why we should eat healthy, EXCEPT:Questio
PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE HELP ME WILL GIVE BRAILIST
Suppose that Colombia imports cars from Australia. The free market price is $9,200.00 per car. If the tariff on imports in Colombia is initially 38%, Colombians
what is the the tv series friends about
what is the LCM of 3and 6​
(Please I will mark BRAINLIEST, not lie)Use this equation to solve for the missing variable: y = 8x + 12 If x = -6, y = _____ If y = 13, x = _____
what is going if there is no atmospheric greenhouse