mariog6212345
mariog6212345 mariog6212345
  • 21-08-2019
  • Mathematics
contestada

Find the unit price if a 4-pack of mixed fruit sells for $2.12​

Respuesta :

RaquelLWhite
RaquelLWhite RaquelLWhite
  • 21-08-2019

Answer:

I believe it's .53

Step-by-step explanation:

2.12 / 4= .53

Answer Link
PickleGirlyGirl
PickleGirlyGirl PickleGirlyGirl
  • 21-08-2019

Answer:

0.53

Step-by-step explanation:

4/2.12=0.53

Answer Link

Otras preguntas

3/5 pound of jellybeans costs 3.50. Jasmine buys 4 4/5 pounds of jellybeans , hows much does jasmine spend?
Before Daniel performed his experiment, he hypothesized, "If I raise the temperature of a cup of water, then it will be able to dissolve more sugar." Which of t
How has the US been involved in the Middle East since WWII?
v11.1% complete This is a Single Choice Question; skip ahead to question content A B C D E Confirm The label on a ceiling lighting fixture warns you to use a li
Jason has five equally massed lead fishing weights, each weighing 250 grams. What is the total mass of the five leaf fishing weights
Fifteen percent of the workers at nationwide industries earn minimum wage. Ig 24 workers earn minimum wage how many total workers are there at natiowide industr
Please help!!!!!!!!!!
Which of these expressions have negative values? Select all that apply.2 + 2(-3)(7)-2(27÷9)+4(14÷-2)(-6)(4 - 10) -(8 ÷ (-2))​
An item costs $45.60. If there is a 30% discount on the item, what is the discounted cost of the item?
What is a monosaccharide? In your own words...if you can