kylethefrogdude
kylethefrogdude kylethefrogdude
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $10.99 per month for an online video streaming service. Jackie watched 28 videos in one month. What was the price per video? Round to the nearest hundredth. ​

Respuesta :

kygalll
kygalll kygalll
  • 23-04-2021

Answer:

$0.39 per video

10.99÷28= 0.39

0.39×28=10.99

Answer Link

Otras preguntas

Write and equation ( and maybe solve) please!At the Shine AutoWash, a car wash costs $8.00, and nearby gasoline is selling for $1.369 per litre. Terri has $49.7
Jodi is cutting out pieces of paper that measure 8 1/2 inches by 11 from a large sheet that has an area of 1,000 square inches. What is the area of each pieces
what is ten times as much as 0.09
if angela swims 1700 meters in 40 minutes what is her unit ratio?
Rural-to-urban migration was primarily motivated by...
f(x)=23x+27 g(x)=12x-d If (f^-1(g^-1(x)))= (g^-1(f^-1(x))), find d. How do I do this please?
how can you use a rate to compare costs of two boxes of cereal that are different sizes
What were some of the main features of Egyptian art
find the value of n3x7=nx3
i need help on my story problems