zakgarza98
zakgarza98 zakgarza98
  • 21-05-2021
  • English
contestada

Please help ........,.

Please help class=

Respuesta :

Elizabeth58495 Elizabeth58495
  • 21-05-2021

Answer:

The answers A.

Explanation:

Because the text is asking for the answer to support the text and answer A. supports the text.

Answer Link

Otras preguntas

What are the differences between the 2 political parties (Federalist Party & Democratic-Republican Party) that emerged in the late 1700s.
The start-up cost to join eTunes music is $7.95 plus $0.95 per song downloaded. If Will spent $26, write and solve a linear equation to find how many songs he d
The Boland Amendments passed by Congress in 1982 and 1984 barred using U.S. funds to aid the right-wing __________ against the Sandinista government of Nicaragu
A pineapple costs $5.04. Together one banana and one pineapple cost the same as 13 bananas. What dose one banana cost? Please work.
256,730. 25,673. 2,567.3, 256.73 I each number, the value of 2 is _____________ the value of 2 in the number to its right.
In an investment account what if $2000 is invested. What is the value after 3 years if compounded monthly by 6% ?
Q1. Why did Thomas Jefferson oppose a large federal government?
rate as a unit rate $8 for 2 pounds of rice
what is 89.5 rounded to the nearest whole number
True or False? Süleyman was a sixteenth century Safavid emperor who built magnificent mosques. A. True B. False